Bogaty tata Biedny tata autor sugeruje, że złote byki ładują się na Bitcoina

„Złoty byk“ Dennis Gartman wychodzi z „przepełnionego“ rynku złota. Robert Kiyosaki uważa, że powinien spróbować Bitcoina.

Kochający złoto inwestor Dennis Gartman mówi, że wychodzi z zatłoczonego rynku złota.
„Rich Dad Poor Dad“ autor Robert Kiyosaki sugeruje kupno srebra i Bitcoin zamiast tego.
Zarówno rynek Bitcoin jak i rynek złota odnotowały ogromny wzrost zarówno wolumenu handlu jak i ceny z opóźnieniem.
Jeśli rynek złota jest zbyt bogaty dla twojej krwi, możesz rozważyć zakup srebra lub Bitcoin, według Roberta Kiyosaki, autora najlepiej sprzedającej się książki „Rich Dad Poor Dad Dad“.

Komentarze Kiyosakiego na Twitterze były odpowiedzią na wywiad, który Dennis Gartman, znany inwestor kochający złoto, udzielił dzisiaj Bloombergowi. Gartman powiedział Bloombergowi, że „społecznie dystansuje się“ od metalu szlachetnego, ponieważ uważa, że rynek jest zbyt zatłoczony.

„Zbyt wielu ludzi nagle jest zaangażowanych w rynek złota“, powiedział. „Jest tylko jedna pozycja, którą każdy ma i to długa droga […] ludzie muszą być usunięci z tego handlu“, powiedział Gartman, dodając, że może znów się podekscytować złotem, jeśli spadnie ono do 1.775 dolarów.

Twarz Gartmana pojawia się zaledwie trzy miesiące po tym, jak powiedział, że teraz jest „czas na kupno złota“. Być może jego słowa były zbyt dokładne: Wolumen handlu i cena złota rosną, a inwestorzy wymieniają swoje kontrakty terminowe na fizyczne złoto w szaleńczym tempie, co zwiększa obawy o potencjalną nierównowagę na rynku.

Bądź pierwszy, który spróbuje naszego żetonu nagrody.

Zarabiaj żetony biernie, kiedy czytasz. Wydawaj swoje żetony w naszym sklepie z nagrodami.

Ale jeśli złoto nie może uratować nas przed obecnym kryzysem gospodarczym, to co może? Kiyosaki zaoferował kilka alternatywnych opcji zabezpieczających:

„Srebro [jest] nadal około $25 Oz. Następne 50 dolarów? Kazdy moze sobie na to pozwolic. Jeśli masz pieniądze, Bitcoin idzie w górę. Skończyło mi się złoto [i] ładowanie na Silvera i Bitcoina,“ tweetował.

Znany złoty robal. (i sceptyk Bitcoin) Peter Schiff skulił się w odpowiedzi na Kiyosaki sugerując, że Gartman „nigdy tak naprawdę nie był w złocie.“ Inwestorzy powinni, zamiast tego, sprzedać swojego Bitcoin’a na „ten zlot frajerów“, on tweetował.
Rekomendacja Kiyosakiego, aby kupować zarówno srebro, jak i Bitcoin, jest jednak godna uwagi, biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia, że handlarze srebrem są bardziej zainteresowani gromadzeniem metalu niż spekulacją cenami, która tnie w stosunku do ziarna.
Innymi słowy, Bitcoin może mieć przewagę komparatywną, biorąc pod uwagę powody, które doprowadziły Gartmana do wyjścia z rynku złota. Cyfrowe aktywa o kwitnącym rynku mogą być kuszącą opcją dywersyfikacji ryzyka.

A co do złota, jeśli inwestorzy mają trudności w handlu i przechowywaniu metalu, zawsze można to zrobić na łańcuchu blokowym.